PCSX2 0.9.9 - en to no translation catalogue (579 entries)

en: 
    
    Press Ok to go to the Plugin Configuration Panel.
no: 
    
    Trykk OK for å gå til Tilleggskonfigureringspanelet.

en: 
    Note: Duplicate/Rename/Create/Delete will NOT be reverted with 'Cancel'.
no: 
    Notis: Duplisering/Nytt navn/Opprett/Slett vil ikke bli tilbakestilt med knappen 'Avbryt'

en:              Multitap-%u--Port-%u
no:              Multitap-%u--port-%u

en:  (default)
no:  (Standard)

en: %s Commandline Options
no: %s kommandolinjeinnstillinger

en: %s Critical Error
no: %s Kritisk feil

en: %s Extensions not found.  The R5900-32 recompiler requires a host CPU with SSE2 extensions.
no: %s utvidelser ble ikke funnet. R5900-32-rekompilereren krever en vertsprosessor med SSE2-utvidelser.

en: %s Extensions not found.  microVU requires a host CPU with SSE2 extensions.
no: %s utvidelser ble ikke funnet. microVU krever en vertsprosessor med SSE2-utvidelser.

en: %s First Time Configuration
no: %s førstegangsoppsett

en: %s Plugin Override Error!  The following file does not exist or is not a valid %s plugin:
no: %s Tilleggsoverkjøringsfeil! Den følgende filen eksisterer ikke eller er ikke et gyldig %s-tillegg:

en: %s is starting from a new or unknown folder and needs to be configured.
no: %s starter fra en ny eller ukjent mappe og trenger en konfigurering.

en: %s is switching to local install mode.
no: %s bytter til lokal installeringsmodus.

en: %s plugin failed to initialize.  Your system may have insufficient memory or resources needed.
no: %s-tillegget klarte ikke å starte opp. Maskinen din kan mangle nok minne eller andre ressurser.

en: %s plugin failed to open.  Your computer may have insufficient resources, or incompatible hardware/drivers.
no: %s-tillegget klarte ikke å bli åpnet. Maskinen din kan ha for lite ressurser, eller inkompatibel maskinvare/drivere.

en: &About...
no: &Om...

en: &Appearance
no: &Utseende

en: &Apply
no: &Legg til

en: &Audio (SPU2)
no: &Lyd (SPU2)

en: &Back
no: &Tilbake

en: &Backup before save
no: &Sikkerhetskopier før tilstandslagring

en: &CDVD reads
no: &CDVD-lesinger

en: &Cancel
no: &Avbryt

en: &Close
no: &Lukk

en: &Config
no: &Oppsett

en: &Console to Stdio
no: &Kommandolinje til Stdio

en: &Controllers (PAD)
no: &Kontrollere (PAD)

en: &Core GS Settings...
no: &GS-kjerneinnstillinger...

en: &Dark theme
no: &Mørkt tema

en: &Debug
no: &Problemløsing

en: &Disable all
no: &Deaktiver alle

en: &Enable all
no: &Aktiver alle

en: &Finish
no: &Fullfør

en: &Firewire
no: &FireWire

en: &Game Database Editor
no: &Spilldatabaseredigerer

en: &Help
no: &Hjelp

en: &Home
no: &Hjem

en: &Huge
no: &Svær

en: &Large
no: &Stor

en: &Light theme
no: &Lyst tema

en: &Load state
no: &Last inn tilstand

en: &Log
no: &Logg

en: &Logging...
no: &Loggføring...

en: &Memory cards
no: &Minnekort

en: &Misc
no: &Diverse

en: &Next >
no: &Neste →

en: &No
no: &Nei

en: &No disc
no: &Ingen disk

en: &Normal font
no: &Vanlig skrifttype

en: &Open Debug Window...
no: &Åpne problemløsingsvindu...

en: &Plugin
no: &Tillegg

en: &Plugin Settings...
no: &Tilleggsinnstillinger...

en: &Plugin/BIOS Selector
no: &Tillegg/BIOS-velger

en: &Restore Default
no: &Gjenopprett standardene

en: &Run ELF...
no: &Kjør en ELF...

en: &Save
no: &Lagre

en: &Save state
no: &Lagre en tilstand

en: &Save...
no: &Lagre...

en: &Show Console
no: &Vis oppgavelinjen

en: &Small
no: &Liten

en: &Sources
no: &Kilder

en: &Video (GS)
no: &Grafikk (GS)

en: &Window Settings...
no: &Vindusinnstillinger

en: &Yes
no: &Ja

en: 16 and 32 MB cards have roughly the same compatibility factor.
no: 16MB og 32MB-kort har stort sett den samme kompatibilitetsstøtten.

en: 16MB File
no: 16MB-fil

en: 32MB File
no: 32MB-fil

en: 64MB File
no: 64MB-fil

en: 8 MB [most compatible]
no: 8 MB [mest kompatibelt]

en: 8MB File
no: 8MB-fil

en: < &Back
no: ← &Tilbake

en: A configured folder does not exist.  Should %s try to create it?
no: En konfigurert mappe eksisterer ikke. Skal %sprøve å skape den?

en: A file could not be created.
no: En fil kunne ikke skapes.

en: A safe and easy way to make sure that all speedhacks are completely disabled.
no: En trygg og enkel måte å sørge for at alle hastighetskorrigeringer er fullstendig deaktivert.

en: A typical size for 3rd-party memory cards which should work with most games.
no: En typisk størrelse for tredjepartsleverandører som burde fungere med de fleste spill.

en: Abort
no: Avbryt

en: About %s
no: Om %s

en: Access denied to memory card: 
    
    %s
no: Tilgangen til minnekortet er nektet: 
    
    %s

en: Actual DMA event processing and data transfer logs.
no: Faktiske DMA hendelsesprosessering og data overføringslogger.

en: Actual data transfer logs, bus right arbitration, stalls, etc.
no: Faktiske dataoverføringslogger, bussforhandlinger, stagneringer, osv.

en: Aggressive
no: Aggressiv

en: Aggressive plus
no: Aggressiv+

en: All Files (*.*)
no: Alle filer (*.*)

en: All GIFtag parse activity; path index, tag type, etc.
no: All GIFtag-parsingsaktivitet; filbaneindeks, merketype, osv.

en: All Supported (%s)
no: Alle støttede formater (%s)

en: All VIFcode processing; command, tag style, interrupts.
no: All VIFcode-prosessering; kommando, merkestil, avbrudd.

en: All known hardware register accesses (very slow!); not including sub filter options below.
no: All kjente maskinvareregistertilganger (Veldig tregt!); inkluderer ikke underfiltervalgene nedenfor.

en: All known hardware register accesses, not including the sub-filters below.
no: Alle kjente maskinvareregistertilganger, ikke inkludert underfiltrene nedenfor.

en: All options are for the current session only and will not be saved.
no: Alle valg er for tiden kun for den nåværende økten, og lblir ikke lagret.

en: All processing involved in Path3 Masking
no: All prosessering involvert i Path3-maskering

en: Always hide mouse cursor
no: Alltid gjem musen

en: Always use this option if you want the safest and surest memory card behavior.
no: Altid bruk dette valget hvis du ønsker den tryggeste minnekortoppførselen.

en: An error occurred while trying to open the file:
no: En feil oppstod under et forsøk på å åpne en fil:

en: Appearance
no: Utseende

en: Appearance/Themes - %s
no: Utseende/Temaer - %s

en: Apply
no: Bruk

en: Applying settings...
no: Aktiverer innstillingene...

en: Aspect Ratio:
no: Visningsforhold:

en: Assertion Failure -
no: Antakelse feilet -

en: At folder:
no: I mappen:

en: Auto&dock
no: Auto-&fest

en: Auto-eject memory cards when loading savestates
no: Koble automatisk fra minnekortene ved innlasting av lagretilstander

en: Automatic &Gamefixes
no: Automatiske &spillkorrigeringer

en: Automatically applies needed Gamefixes to known problematic games
no: Automatisk legger ved behøvde spillkorrigeringer for kjente problemer

en: Automatically manage saves based on running game
no: Behandle automatisk lagrefiler basert på det pågående spillet

en: Automatically manages memory card contents so that the console only sees files related to the currently running software. Allows you to drag-and-drop files in and out of the memory card with your standard file explorer. This is still experimental, so use at your own risk!
no: Behandler automatisk minnekortinnhold, sånn at maskinen kun ser filene som er tilknyttet den kjørende programvaren. Dette tillater deg å dra og slippe filer inn og ut av minnekortet med din vanlige filutforsker. Dette er fortsatt eksperimentelt, så bruk det på din egen risiko.

en: BIOS Search Path:
no: Søk etter BIOS i filbanen:

en: Backup
no: Sikkerhetskopi

en: Balanced
no: Balansert

en: Base Framerate Adjust:
no: Grunnbildefrekvensinnstillinger:

en: Blockdumps (%s)
no: Blokkdumper (%s)

en: Boo&t BIOS
no: Sta&rt opp BIOS

en: Boo&t CDVD (full)
no: Start &opp CDVD (normalt)

en: Boo&t ISO (full)
no: Start &opp en ISO (normalt)

en: Boot CDVD (&fast)
no: Start opp CDVD (&raskt)

en: Boot ISO (&fast)
no: Start opp en ISO (&rask)

en: Boot the VM using the current CD/DVD source media
no: Start opp VM-en med det nåværende CD/DVD-kildemediet

en: Boot the VM using the current ISO source media
no: Start opp VM-en med det nåværende ISO-kildemediet

en: Boot the VM without any source media
no: Start opp VMen uten noen kildemedier

en: Browse
no: Bla

en: Browse for an ISO that is not in your recent history.
no: Let etter en ISO som ikke er i din nylige historie.

en: Browse...
no: Søk...

en: C&lear
no: &Tøm

en: C&lear all settings...
no: T&ilbakestill alle innstillinger...

en: CD&VD
no: &CDVD

en: Cancel
no: Avbryt

en: Cannot apply new settings, one of the settings is invalid.
no: Kan ikke legge til nye innstillinger, en av innstillingene er nemlig ugyldige.

en: Cannot apply settings...
no: Kan ikke bruke innstillingene...

en: Cannot load ELF binary image.  The file may be corrupt or incomplete.
no: Kan ikke laste inn ELF-binærfilen. Filen kan være korrumpert eller ufullstendig.

en: Cannot load savestate.  It is of an unknown or unsupported version.
no: Kan ikke laste inn denne tilstanden, siden den er fra en ukjent eller ustøttet versjon.

en: Cannot load this savestate.  The state is an unsupported version.
no: Kan ikke laste inn denne lagretilstanden. Den er fra en ustøttet versjon.

en: Cannot load this savestate. The state is an unsupported version.
no: Kan ikke laste inn denne lagretilstanden. Den er fra en ustøttet versjon.

en: Card (file) name
no: Kortnavn (filnavn)

en: Card size
no: Kortstørrelse

en: Card:
no: Kort:

en: Change the language only if you need to.
    The system default should be fine for most operating systems.
no: Skift språket bare hvis du trenger det.
    Systemet sin standardinnstilling bør gå greit for de fleste operativsystemer.

en: Chop / Zero
no: Kutt / Null

en: Clamping Mode
no: Klemmingsmodus

en: Classic black color scheme for people who enjoy having text seared into their optic nerves.
no: Et klassisk svart fargetema, for de menneskene som liker å ha tekst etset inn i sin optiske nerve.

en: Clear the log window contents
no: Tøm loggvinduet

en: Clears all %s settings and re-runs the startup wizard.
no: Tøm alle %s sine innstillinger og kjør og kjør Førstegangsoppsettsveiviser.

en: Click the Browse button to select a different folder containing PCSX2 visual themes.
no: Klikk søke knappen for å velge en annen mappe som inneholder PCSX2 visuelle tema.

en: Click the Browse button to select a different folder for PCSX2 plugins.
no: Klikk på søke knappen for å velge en annen mappe for PCSX2 tillegg.

en: Click the Browse button to select a different folder where PCSX2 will look for PS2 BIOS roms.
no: Klikk Søk-knappen for å velge en annen mappe der PCSX2 kan se etter PS2 BIOS-filer.

en: Close this log window; contents are preserved
no: Steng dette loggvinduet, innholdet er tatt vare på

en: Closing %s may be hazardous to your health
no: Å lukke %s kan være skadelig for din helse

en: Comments:
no: Kommentarer:

en: Compatibility:
no: Kompatibilitet:

en: Completely disables all GS plugin activity; ideal for benchmarking EEcore components.
no: Fullstendig deaktivering av alle GS-tilleggsaktiviteter; ideelt for ytelsesmåling av EEcore-komponenter.

en: Completing tasks...
no: Fullfører oppgaver...

en: Components Overrides Warning
no: Komponentoverkjøringsadvarsel

en: Components Selectors - %s
no: Komponentvelger - %s

en: Compressed (%s)
no: Komprimert (%s)

en: Config Overrides Warning
no: Konfigureroverkjøringsadvarsel

en: Configuration Guides (online)
no: Oppsettsanvisninger (Online)

en: Configure...
no: Konfigurer...

en: Configured %s plugin is not a valid PCSX2 plugin, or is for an older unsupported version of PCSX2.
no: Det konfigurerte %s-tillegget er ikke et gyldig PCSX2-tillegg, eller er fra en eldre ustøttet versjon av PCSX2.

en: Configured plugin is not a PCSX2 plugin, or is for an older unsupported version of PCSX2.
no: Det konfigurerte tillegget er ikke et PCSX2-tillegg, eller er fra en eldre ustøttet versjon av PCSX2.

en: Confirm CDVD source change
no: Bekreft CDVD-kildebytte

en: Confirm ISO image change
no: Bekreft ISO-filbytte

en: Confirm PS2 Reset
no: Bekreft PS2-omstart

en: Constant skipping
no: Hopp konstant over

en: Contributors
no: Bidragsytere

en: Convert
no: Konverter

en: Convert ...
no: Konverter...

en: Convert a memory card to a different format
no: Konverter et minnekort til et annet format

en: Convert card
no: Konverter kort

en: Convert memory card
no: Konverter minnekort

en: Convert this memory card to a folder of individual saves.
no: Konverter dette minnekortet til en mappe med individuelle lagrefiler.

en: Convert:
no: Konverter:

en: Copy failed!
no: Kopieringen feilet!

en: Could not create a memory card: 
    
    %s
no: Kunne ikke skape et minnekort: 
    
    %s

en: Create
no: Opprett

en: Create ...
no: Opprett ...

en: Create a duplicate of this memory card ...
no: Opprett et duplikat av dette minnekortet ...

en: Create a new card ...
no: Opprett et nytt kort ...

en: Create a new memory card
no: Opprett nytt minnekort

en: Create a new memory card and assign it to this Port.
no: Opprett et nytt minnekort og tilegn den til denne porten.

en: Create a new memory card.
no: Opprett nytt minnekort.

en: Create folder?
no: Opprett mappe?

en: Create memory card
no: Opprett minnekort

en: Created on
no: Opprettet den

en: Custom Window Size:
no: Valgfri vindusstørrelse:

en: Custom folder:
no: Tilpasset mappe:

en: Cycle to next slot
no: Gå til neste blokk

en: Cycle to prev slot
no: Gå til forrige blokk

en: Cycles the current save slot in +1 fashion!
no: Sirkulerer den nåværende lagreplassen i en +1-stil!

en: Cycles the current save slot in -1 fashion!
no: Sirkulerer den nåværende lagreplassen i en -1-stil!

en: Default soft-tone color scheme.
no: Standard myktonet fargepalett.

en: Default to fullscreen mode on open
no: Åpne i fullskjerm ved oppstart som standard

en: Delay VIF1 Stalls (VIF1 FIFO) - For SOCOM 2 HUD and Spy Hunter loading hang.
no: Forsink VIF1-stagneringer (VIF1 FIFO) - For innlastingsstagneringer i SOCOM 2 HUD og Spy Hunter.

en: Delete
no: Slett

en: Delete card
no: Slett kort

en: Delete memory file?
no: Slett minnekort fil?

en: Detailed logging of CDVD hardware.
no: Detaljert logging av CDVD-maskinvare.

en: Detailed logging of the Motion (FMV) Decoder hardware unit.
no: Detaljert loggføring av Motion Decoder-maskinvareenheten (for videoklipp).

en: Dev/&Verbose
no: Utvikler/&Detaljert

en: Developers
no: Utviklere

en: Direct memory accesses to unknown or unmapped EE memory space.
no: Direkte minnetilgang til et ukjent eller ikke kartlagt område i EE sitt minneområde.

en: Direct memory accesses to unknown or unmapped IOP memory space.
no: Direkte minnetilgang til ukjent eller ukartlagt IOP minne område

en: Disable Framelimiting
no: Deaktiver rammebegrensning

en: Disable all GS output
no: Deaktiver all GS-utdata

en: Disable window resize border
no: Deaktiver vindusstørrelsesrammen

en: Disabled [default]
no: Deaktivert [standard]

en: Disables all log source filters.
no: Deaktiverer alle loggkildefiltrene.

en: Disables this popup and whatever response you select here will be automatically used from now on.
no: Deaktiverer denne meldingen, og svaret du velger her vil automatisk bli brukt fra nå av.

en: Disasm of COP0 instructions (MMU, cpu and dma status, etc).
no: Disasm av COP0-instruksjoner (MMU, prosessor- og DMA-status, osv.).

en: Disasm of executing core instructions (excluding COPs and CACHE).
no: Disasm av å eksekvere kjerneinstruksjoner (ekskluderer COP-er og CACHE).

en: Disasm of the EE's VU0macro co-processor instructions.
no: Disasm av EE sine VU0macro-samprosessorinstruksjoner.

en: Disasm of the EE's floating point unit (FPU) only.
no: Disasm av kun EE sin flyttallsenhet (FPU).

en: Disasm of the IOP's GPU co-processor instructions.
no: Disasm av IOPens grafikk-samprosessorinstrukser.

en: Disc Images (%s)
no: Diskfiler (%s)

en: Do not show this dialog again.
no: Ikke vis denne beskjeden igjen.

en: Do you want to swap discs or boot the new image (system reset)?
no: Ønsker du å skifte disker eller å starte opp på en ny ISO-fil (systemomstart)?

en: Do you want to swap discs or boot the new image (via system reset)?
no: Ønsker du å skifte disker eller å starte opp fra en ny fil (via systemomstart)?

en: Dock log window to main PCSX2 window
no: Fest loggvinduet til PCSX2s hovedvindu

en: Double-click toggles fullscreen mode
no: Dobbeltklikk aktiverer fullskjermmodus.

en: Drag and Drop Error
no: Dra-og-slipp-feil

en: Drag cards to or from PS2-ports
no: Dra kort til eller fra PS2-portene

en: Dumps detailed information for PS2 executables (ELFs).
no: Dumper detaljert informasjon om eksekverbare PS2-filer (ELF-filer).

en: Dumps various GIF and GIFtag parsing data.
no: Dumper forskjellige GIF og GIFtag-parsingsdata.

en: Dumps various VIF and VIFcode processing data.
no: Dumper forskjellig VIF og VIFcode-prosseseringsdata.

en: Duplicate ...
no: Dupliser ...

en: Duplicate card ...
no: Dupliser kort ...

en: Duplicate memory card
no: Dupliser minnekort

en: E&xit
no: A&vslutt

en: EE Cyclerate [Not Recommended]
no: EE-syklusfrekvens [Ikke anbefalt]

en: EE timing hack - Multi purpose hack. Try if all else fails.
no: EE-timingkorrigering – Flerbrukskorrigering. Prøv dette hvis alt annet mislykkes.

en: EE/FPU Advanced Recompiler Options
no: EE/FPU Avanserte rekompileringsvalg

en: Eject
no: Fjern

en: Eject card
no: Ta ut kort

en: Eject the card from this port
no: Fjern kortet fra denne porten

en: Empty
no: Tom

en: Emulation &Settings
no: Emulerings&innstillinger

en: Emulation Settings - %s
no: Emuleringsinnstillinger - %s

en: Enable &Cheats
no: Aktiver &juksekoder

en: Enable &Host Filesystem
no: Aktiver &vertsfilsystem

en: Enable &Widescreen Patches
no: Aktiver &widescreen-triks

en: Enable EE Cache (Slower)
no: Aktiver EE-mellomlager (Tregere)

en: Enable INTC Spin Detection
no: Aktiver INTC-spinneoppdagelse

en: Enable Trace Logging
no: Aktiver sporingslogg

en: Enable Wait Loop Detection
no: Aktiver venteløkkeoppdagelse

en: Enable fast CDVD
no: Aktiver rask CDVD

en: Enable manual game fixes [Not recommended]
no: Aktiver manuelle spillkorrigeringer [Ikke anbefalt]

en: Enable speedhacks
no: Aktiver hastighetskorrigeringer

en: Enable the GIF FIFO (slower but needed for Hotwheels, Wallace and Gromit, DJ Hero)
no: Aktiver GIF-FIFO-en (Tregere, men påkreved for Hot Wheels, Wallace & Gromit, og DJ Hero)

en: Enables all log source filters.
no: Aktiverer alle loggkildefiltrene.

en: Enumerating available plugins...
no: Teller opp tilgjengelige tillegg...

en: Error (%s)
no: Feil (%s)

en: Error while parsing either NTSC or PAL framerate settings.  Settings must be valid floating point numerics.
no: Feil under parsing av enten NTSC- eller PAL-bildefrekvensinnstillingene. Innstillingene må være ekte flyttallsverdier (1.0, 0.002, 3.532 ol., ikke 1,2,3).

en: Error: Rename could not be completed.
no: Feil: Nytt navn kunne ikke gis.

en: Error: The configured ISO file does not exist.  Click OK to select a new ISO source for CDVD.
no: Feil: Den konfigurert ISO-filen eksisterer ikke. Klikk OK for å velge en ny ISO-kilde for CDVD.

en: Error: The directory for the memory card could not be created.
no: Advarsel: Mappen til minnekortet kunne ikke bli opprettet.

en: Error: The memory card could not be created.
no: Feil: Minnekortet kunne ikke skapes.

en: Executing PS2 Virtual Machine...
no: Eksekverer PS2s virtuelle maskin...

en: Execution of EE cache instructions.
no: Eksekvering av EE-minne instruksjon

en: Exit PCSX2?
no: Vil du lukke PCSX2?

en: Extra
no: Ekstra

en: Extra + Preserve Sign
no: Ekstra + bevar tegn

en: FFX videos fix - Fixes bad graphics overlay in FFX videos.
no: FFX-videokorrigering – korrigerier dårlig grafikk i FFX-filmer.

en: FPS
no: bilder i sekundet

en: FPU Compare Hack - For Digimon Rumble Arena 2.
no: FPU-sammenligningskorrigering - For Digimon Rumble Arena 2.

en: FPU Multiply Hack - For Tales of Destiny.
no: FPU-multiplikasjonskorrigering - For Tales of Destiny.

en: FPU Negative Div Hack - For Gundam games.
no: FPU Negativ divisjonskorrigering - For Gundam-spill.

en: Failed to overwrite existing settings file; permission was denied.
no: Feilet i forsøket på å overskrive innstillingsfilen; tilgangen ble nektet.

en: Failed: %s
no: Mislyktes: %s

en: Failed: Can only duplicate an existing card.
no: Feilet: Kan bare duplisere eksisterende kort.

en: Fast disc access, less loading times. [Not Recommended]
no: Hurtig disktilgang, kortere lastetider. [Ikke anbefalt]

en: File name already exists
no: Filnavnet eksisterer allerede

en: File name empty or too short
no: Filnavnet er tomt eller for kort

en: File name outside of required directory
no: Filnavnet var utenfor den påkrevde filbanen

en: File not found.
no: Filen ble ikke funnet.

en: Fit to Window/Screen
no: Strekk til vinduet/skjermen

en: Fits a lot of log in a microcosmically small area.
no: Stapper inn masse loggdata inn i et nanoskopisk lite område.

en: Folder
no: Mappe

en: Folder [experimental]
no: Mappe [eksperimentell]

en: Folders
no: Mapper

en: For running raw PS2 binaries directly
no: For å kjøre rå PS2-binærfiler direkte

en: For troubleshooting potential bugs in the MTGS only, as it is potentially very slow.
no: For feilsøking av potensielle fil i kun MTGS, siden det kan potensielt være veldig tregt.

en: Formatted
no: Formatert

en: Frame Skipping
no: Rammehopping

en: Framelimiter
no: Rammebegrenser

en: Frames to Draw
no: rammer å tegne.

en: Frames to Skip
no: rammer å hoppe over.

en: GS Output is Disabled!
no: GS-utdataen er deaktivert!

en: GS Window
no: GS-vindu

en: Game Database Editor
no: Spilldatabaseredigerer

en: Game Fixes
no: Spillkorrigeringer

en: Game database - %s
no: Spilldatabase - %s

en: Gamefixes
no: Spillkorrigeringer

en: Gamepad activity on the SIO.
no: Spillkontroll-aktivitet på SIOen.

en: Games that need this hack to boot:
     * Star Ocean 3
     * Radiata Stories
     * Valkyrie Profile 2
no: Spill som trenger denne korrigeringen for å fungere:
     * Star Ocean 3
     * Radiata Stories
     * Valkyrie Profile 2

en: Good Speedup and High Compatibility; may cause bad graphics... [Recommended]
no: God ytelsesøkning sammen med høy kompatibilitet; kan forsake dårlig grafikk... [Anbefalt]

en: Good Speedup and High Compatibility; may cause hanging... [Recommended if 3+ cores]
no: God ytelsesøkning sammen med høy kompatibilitet; kan forsake noe henging... [Anbefalt ved 3+ kjerner]

en: Hide window when paused
no: Gjem vinduet ved pause

en: Huge speedup for some games, with almost no compatibility side effects. [Recommended]
no: Stor ytelsesøkning for noen spill, nesten uten kompatibilitetsproblemer. [Anbefalt]

en: I'm givin' her all she's got, Captain!
no: Jeg gir alt jeg har, Sir!

en: I've seen enough
no: Jeg har sett nok

en: IPU activity: hardware registers, decoding operations, DMA status, etc.
no: IPU-aktivitet: maskinvareregistere, dekoderoperasjoner, DMA-status- osv.

en: ISO &Selector
no: ISO-&velger

en: ISO file not found!
no: ISO-filen ble ikke funnet!

en: If loading from an ISO image, this error may be caused by an unsupported ISO image type or a bug in PCSX2 ISO image support.
no: Hvis du laster inn fra en ISO-fil, kan denne feilen være forårsaket av en ustøttet ISO-filtype, eller en feil i PCSX2s ISO-filstøtte.

en: Ignore
no: Ignorer

en: Ignore DMAC writes when it is busy.
no: Ignorer DMAC-skrivinger når den er opptatt.

en: Import
no: Importer

en: Import Existing Settings?
no: Importer eksisterende innstillinger

en: In case you have a really high res display.
no: Dersom du har en ekstremt høy oppløsning på skjermen.

en: Includes idle event processing and some other uncommon event usages.
no: Inkluderer hvilende prosessbehandlinger og noen andre uvanlige prosessbruksområder.

en: Initializing...
no: Starter opp...

en: Insert ...
no: Sett inn ...

en: Insert card
no: Sett inn kort

en: Insert card ...
no: Sett inn kort ...

en: Insert this card to a port ...
no: Sett dette kortet inn i en port ...

en: Internal Memorycard Plugin failed to initialize.
no: Det interne minnekorttillegget nektet å starte opp.

en: Interpreter
no: Tolker

en: Interpreter only; provided for diagnostic
no: Kun tolking; ment for diagnostisering

en: Invalid window dimensions specified: Size cannot contain non-numeric digits! >_<
no: Ugyldige vindusdimensjoner spesifisert: Størrelsen kan ikke inneholde ikke-numeriske verdier! >_<

en: IsoFile
no: ISO-fil

en: It is an error to drop multiple files onto a %s window.  One at a time please, thank you.
no: Det er feil å slippe flere filer inn i et %s-vindu. Én om gangen, takk.

en: It's what I use (the programmer guy).
no: Det er det jeg bruker (Hilsen programmeren).

en: Its nice and readable.
no: Det er pent og lesbart.

en: Language Selector
no: Språkvelger

en: Language selector
no: Språkvelger

en: Last Modified
no: Senest endret

en: Load State Backup
no: Last inn statussikkerhetskopi

en: Load state
no: Last inn tilstand

en: Loading PS2 system plugins...
no: Laster inn PS2-systemtillegg...

en: Loads a virtual machine state from the current slot.
no: Laster inn den virtuelle maskinens sikkerhetskopistatus fra den aktive blokken.

en: Loads virtual machine state backup for current slot.
no: Laster inn den virtuelle maskinens sikkerhetskopistatus fra den aktive blokken.

en: Location:
no: Plassering:

en: Logs events as they are passed to the PS2 virtual machine.
no: Loggfører handlinger etterhvert som de skjer til PS2 sin virtuelle maskin.

en: Logs manual protection, split blocks, and other things that might impact performance.
no: Loggfører manuell beskyttelse, deler blokker, og andre ting som kan påvirke ytelse.

en: Logs only DMA-related registers.
no: Loggfør kun DMA-relaterte registere.

en: Logs only unknown, unmapped, or unimplemented register accesses.
no: Loggfører kun ukjente, ukartlagte eller uimplementerte registertilganger.

en: Logs/Dumps:
no: Logger og dumper:

en: Low compatibility warning: Yes it's very big, but may not work with many games.
no: Lavkompatibilitetsadvarsel: Ja, det er veldig stort, men det er ikke sikkert det fungerer med mange spill.

en: MTVU (Multi-Threaded microVU1)
no: MTVU (Flertråds microVU1)

en: Make this language my default right now!
no: Gjør dette språket til mitt standardspråk nå!

en: Makes the specified ISO image the CDVD source.
no: Gjør den spesifiserte ISO-filen til CDVD-kilden.

en: Memory Card conversion failed for unknown reasons.
no: Minnekortkonverteringen mislyktes av ukjente årsaker.

en: Memory card '%s' duplicated to '%s'.
no: Minnekortet '%s' er duplisert til '%s'.

en: MemoryCard Manager
no: Minnekortbehandler

en: Memorycard reads, writes, erases, terminators, and other processing.
no: Minnekortlesinger, skrivinger, slettinger, og andre prosesseringer.

en: Moderate speedup for some games, with no known side effects. [Recommended]
no: Moderat fartsøkning for noen spill, uten kjente bieffekter. [Anbefalt]

en: Modify hardware emulation settings regulated by the PCSX2 core virtual machine.
no: Modifiser maskinvareemuleringsinnstillingene som styres av PCSX2 sin kjerne-VM.

en: Modify window and appearance options, including aspect ratio.
no: Modifiser vindus- og utseende-innstillingene, inkludert vindusoppløsningen.

en: Mostly Harmful
no: Stort sett skadelig

en: NTSC Framerate:
no: NTSC-bildefrekvens:

en: Name:
no: Navn:

en: Nearest
no: Nærmest

en: Negative
no: Negativ

en: New Vector Unit recompiler with much improved compatibility. Recommended.
no: Ny vektor enhet rekompilert med forbedret kompatibilitet. Anbefalt.

en: New memory card:
no: Nytt minnekort:

en: No
no: Nei

en: No emulation state is active; boot something first.
no: Ingen emulering er aktiv; start opp noe først.

en: No emulation state is active; cannot suspend or resume.
no: Ingen emulering er aktiv; kan ikke Avvente eller gjenoppta.

en: No plugin loaded
no: Ingen tillegg er lastet inn.

en: No reason given.
no: Ingen grunn ble gitt.

en: None
no: Ingen

en: Normal and Turbo limit rates skip frames.  Slow motion mode will still disable frameskipping.
no: Normal- og Turbo-begrensningsfrekvenser hopper over rammer. Sakte filmmodus vil fortsatt deaktivere all rammehopping.

en: OPH Flag hack - Try if your game freezes showing the same frame.
no: OPH-flaggkorrigering - Prøv dette hvis spillet fryser på samme sted hver gang.

en: Oh noes! Out of memory!
no: Oi! Da var det tomt for minne!

en: Open an explorer window to this folder.
no: Åpne et utforskervindu til denne mappen.

en: Open in Explorer
no: Åpne i utforskeren

en: Opens the %s plugin's advanced settings dialog.
no: Åpne %s-tillegget sin avanserte innstillingsdialog.

en: Other Hacks
no: Andre korrigeringer

en: Overwrite
no: Overskriv

en: PAL Framerate:
no: PAL-bildefrekvens:

en: PCSX2 Error: Hardware Deficiency
no: PCSX2 Feil: Maskinvare mangler

en: PCSX2 First Time configuration
no: PCSX2 Førstegangsoppsett

en: PCSX2 Message
no: PCSX2-beskjed

en: PCSX2 Official Git Repository at GitHub
no: PCSX2s offisielle kodingslager på GitHub

en: PCSX2 Official Website and Forums
no: Offisiell PCSX2-nettside og -forum

en: PCSX2 Recompiler Error(s)
no: PCSX2 Rekompilatorfeil

en: PCSX2 Thread is not responding
no: PCSX2 Tråden er ikke responsiv

en: PCSX2 Unresponsive Thread
no: PCSX2 Tråden har sluttet å reagere

en: PCSX2 has been installed as a portable application but cannot run due to the following errors:
no: PCSX2 har blitt installert som en portabel applikasjon, men kan ikke kjøre grunnet følgende feil:

en: PS2 BIOS Error
no: PS2 BIOS-Feil

en: PS2 Port
no: PS2-port

en: PSX
no: PS1

en: Parse error
no: Parsingsfeil

en: Patches:
no: Lapper:

en: Path does not exist
no: Filbanen eksisterer ikke

en: Path:
no: Filbane:

en: Pause/Resume
no: Pause/Gjenoppta

en: Performs just-in-time binary translation of 32-bit MIPS-I machine code to x86.
no: Utfør en ''just-in-time'' binær oversettelse av 32-bit MIPS-i maskinkode til x86.

en: Performs just-in-time binary translation of 64-bit MIPS-IV machine code to x86.
no: Utfør en ''just-in-time'' binær oversettelse av 64-bit MIPS-IV maskinkode til x86.

en: Permanently delete this memory card from disk (all contents are lost)
no: Permanent sletter dette minnekortet fra disk (alt innhold er tapt)

en: Permission denied while trying to open file, likely due to insufficient user account rights.
no: Tilgangen til filen ble avvist. Antakeligvis så har brukeren din på maskinen litt lite rettigheter.

en: PlayStation 2 Emulator
no: PlayStation 2-emulator

en: Please select a valid plugin for the %s.
no: Vennligst velg et fungerende tillegg for %s.

en: Plugin &Menu
no: Tilleggs&meny

en: Plugin Override Error - %s
no: Tilleggsoverkjøringsfeil - %s

en: Plugin Specialists
no: Tilleggsspesialister

en: Plugins
no: Tillegg

en: Plugins Search Path:
no: Søkefilbane for tillegg:

en: Port-%u / Multitap-%u--Port-1
no: Port-%u / Multitap-%u—Port-1

en: Portable mode error - %s
no: Feil i den portable modusen - %s

en: Positive
no: Positiv

en: Preload TLB hack to avoid tlb miss on Goemon
no: Forhåndsinnlast TLB-korrigeringen for å unngå TLB-bom i Goemon

en: Preset:
no: Forhåndsinnstilling:

en: Press Cancel to attempt to cancel the action.
no: Trykk Avbryt for å prøve å avbryte oppgaven.

en: Press OK to close %s.
no: Trykk OK for å avslutte %s.

en: Press OK to use the default configured plugin, or Cancel to close %s.
no: Trykk OK for å bruke det standard konfigurerte tillegget, eller Avbryt for å stenge ned %s.

en: Press Ok to go to the BIOS Configuration Panel.
no: Trykk OK for å gå til BIOS konfigurasjonspanelet.

en: Press Terminate to kill %s immediately.
no: Trykk Avslutt for å stoppe %s med en gang.

en: Pretty slow; provided for diagnostic purposes only.
no: Ganske treg; kun ment for diagnostisering.

en: Previous versions
no: Tidligere versjoner

en: Quite possibly the slowest thing in the universe.
no: Ganske mulig universets tregeste ting.

en: R&esume
no: F&ortsett

en: Readme / FAQ (Offline/PDF)
no: Lesmeg / FAQ (Offline/PDF)

en: Recompiler
no: Rekompiler

en: Refresh List
no: Oppfrisk listen

en: Refresh list
no: Oppfrisk listen

en: Rename ...
no: Gi nytt navn ...

en: Rename card ...
no: Gi kortet nytt navn ...

en: Rename memory card
no: Gi minnekortet nytt navn

en: Rename this memory card ...
no: Gi dette minnekortet nytt navn ...

en: Res&tart
no: Oms&tart

en: Reset
no: Start på nytt

en: Reset all settings?
no: Tilbakestill alle innstillinger?

en: Restore Defaults
no: Gjenopprett standardinnstillinger

en: Restore default source filters.
no: Gjenopprett standardkildefiltrene.

en: Resumes the suspended emulation state.
no: Gjenoppta den avventede emuleringsstatusen.

en: Retry
no: Prøv igjen

en: Round Mode
no: Rundmodus

en: SSE2 extensions are not available.  PCSX2 requires a cpu that supports the SSE2 instruction set.
no: SSE2-utvidelser er ikke tilgjengelige. PCSX2 krever en prosessor som støtter SSE2-instruksjonssettet.

en: SYSCALL and DECI2 activity.
no: SYSCALL og DECI2-aktivitet.

en: SYSCALL and IRX activity.
no: SYSCALL og IRX-aktivitet.

en: Safe (faster)
no: Trygt (Kjappere)

en: Safely pauses emulation and preserves the PS2 state.
no: Setter emuleringen trygt på pause og beholder PS2-tilstanden.

en: Safest
no: Tryggest

en: Save &As...
no: Lagre &Som

en: Save dialog screenshots to...
no: Lagre infoboks-skjermdumper til...

en: Save log contents to file
no: Lagre logginnhold til fil

en: Save log question
no: Lagre loggspørsmål

en: Save state
no: Lagre tilstand

en: Saves a snapshot of this settings panel to a PNG file.
no: Lagre en skjermdump av dette innstillingspanelet til en PNG-fil.

en: Saves the virtual machine state to the current slot.
no: Lagrer den virtuelle maskinenssikkerhetskopi status til den aktive blokken.

en: Savestates:
no: Lagring:

en: Scratchpad's MFIFO activity.
no: Scratchpad sin MFIFO-aktivitet

en: Search
no: Søk

en: Select ELF file...
no: Velg ELF-fil...

en: Select a BIOS rom:
no: Velg en BIOS-fil:

en: Select a document root for %s
no: Velg en filbane for %s

en: Select a folder for %s settings
no: Velg en mappe for %sinnstillinger

en: Select a folder for Snapshots
no: Velg en mappe for skjermdump

en: Select a folder for logs/dumps
no: Velg en mappe for logger og dumper.

en: Select a folder with PCSX2 plugins
no: Velg en mappe med PCSX2 tillegg

en: Select a name for the duplicate
    ( '.ps2' will be added automatically)
no: Velg et nytt navn for minnekortet '%s'
    ( '.ps2' vil bli lagt till automatisk)

en: Select a new name for the memory card '%s'
    ( '.ps2' will be added automatically)
no: Velg et nytt navn for minnekortet '%s'
    ( '.ps2' vil bli lagt til automatisk)

en: Select a target port for '%s'
no: Velg en målport for '%s

en: Select a visual theme:
no: Velg et visuelt tema:

en: Select disc image, compressed disc image, or block-dump...
no: Velg en diskavbildning, komprimert diskavbildning, eller blokkdump...

en: Select file name:
no: Velg filnavn:

en: Select folder containing PCSX2 visual themes
no: Velg en mappe som inneholder visuelle temaer til PCSX2.

en: Select folder for Savestates
no: Velg en mappe for lagretilstander

en: Select folder with PS2 BIOS roms
no: Velg mappe med PS2-BIOS-filer

en: Select folder with PS2 memory cards
no: Velg en mappe med PS2-minnekort

en: Settings
no: Innstillinger

en: Show about dialog
no: Vis Om-dialogen

en: Shows DECI2 debugging logs (EE processor)
no: Viser DECI2s feilsøkingslogger (EE-prosessor)

en: Shows PCSX2 developer logs
no: Vis PCSX2s utviklerlogger

en: Shows disk read activity
no: Vis disklesingsaktivitet

en: Shows the game developer's logging text (EE processor)
no: Viser spillets utviklerloggtekst (EE-prosessor)

en: Shows the game developer's logging text (IOP processor)
no: Viser spillets utviklerloggtekst (IOP-prosessor)

en: Shut&down
no: Skru av &emulatoren

en: Shutdown PS2 virtual machine?
no: Avslutt PS2 sin virtuelle maskin?

en: Simulate VIF1 FIFO read ahead. Fixes slow loading games.
no: Simuler VIF1 FIFO-lesing. Fikser tregt innlastende spill.

en: Simulates hardware reset of the PS2 virtual machine.
no: Simulerer maskinvareomstart av PS2s virtuelle maskin.

en: Skip MPEG hack - Skips videos/FMVs in games to avoid game hanging/freezes.
no: Hopp over MPEG-korrigering – hopper over videoer/FMVer for å unngå at spillet fryser under dem.

en: Skip when on Turbo only (TAB to enable)
no: Hopp over når turbo er aktivert (TAB for å aktivere)

en: Slot %d
no: Inngang %d

en: Slow Motion Adjust:
no: Sakte film-tilpasning:

en: Snapshots:
no: Skjermdumper:

en: Special thanks to
no: Spesielt takk til

en: Speedhacks
no: Hastighetstriks

en: Store memory card contents in the host filesystem instead of a file.
no: Lagre minnekortinnhold i vertsfilsystemet istedet for som en fil.

en: Success
no: Suksess

en: Swap Disc
no: Bytt disk

en: Switch to 4:3 aspect ratio when an FMV plays
no: Bytt til 4:3-visning når et videoklipp spilles av

en: Switch to GSdx software rendering when an FMV plays
no: Bytt til GSdx-programvareopptegning når et videoklipp spilles av

en: Switch to User Documents Mode
no: Bytt til Brukerdokumentmodus

en: Terminate
no: Avslutt

en: Terminate App
no: Avslutt programmet

en: The MTGS thread has become unresponsive while waiting for the GS plugin to open.
no: MTGS-tråden har stoppet å svare mens den ventet på at GS-tillegget skulle åpnes.

en: The Operating-System prevents this file from being created
no: Operativsystemet hindrer denne filen å bli skapt

en: The PS2 BIOS could not be loaded.  The BIOS has not been configured, or the configuration has been corrupted.  Please re-configure.
no: PS2 BIOS kunne ikke lastes inn. BIOS har ikke blitt konfigurert, eller konfigurasjonen har blitt korrumpert, vennligst sett opp på nytt.

en: The configured %s plugin file is not a valid dynamic library
no: Den konfigurerte %s-tilleggsfilen er ikke et gyldig dynamisk bibliotek

en: The configured %s plugin file was not found
no: Den konfigurerte %s-tilleggsfilen ble ikke funnet

en: The configured %s plugin is not a PCSX2 plugin, or is for an older unsupported version of PCSX2.
no: Det konfigurerte %s-tillegget er ikke et PCSX2-tillegg, eller er fra en en ustøttet versjon av PCSX2.

en: The configured BIOS file does not exist.  Please re-configure.
no: Den konfigurerte BIOS-filen eksisterer ikke, vennligst sett opp på nytt.

en: The following folders are missing and cannot be created:
no: Den følgende mappen mangler og kan ikke opprettes:

en: The following folders exist, but are not writable:
no: Den følgende mappen eksisterer, men kan ikke skrives til:

en: The plugin reports that your hardware or software/drivers are not supported.
no: Dette tillegget melder om at din maskinvare, programvare og/eller drivere ikke støttes.

en: The popup will not be shown again.  This setting can be undone from the settings panels.
no: Denne beskjeden vil ikke komme opp igjen. Dette kan bli endret i innstillingspanelet.

en: The savestate cannot be loaded, as it appears to be corrupt or incomplete.
no: Tilstanden kunne ikke bli lastet inn, siden den ser ut til å være korrumpert eller ufullstendig.

en: The savestate was not properly saved. The temporary file was created successfully but could not be moved to its final resting place.
no: Lagringsstausen ble ikke korrekt lagret. Den midlertidige filen ble vellykket skapt, men kunne ikke bli flyttet til sin endelige hvileplass.

en: The selected %s plugin failed to load.
    
    Reason: %s
no: Det valgte %s-tillegget feilet når det ble lastet inn.
    
    Begrunnelse: %s

en: The selected BIOS file is not a valid PS2 BIOS.  Please re-configure.
no: Den valgte BIOS-filen er ikke en godkjent PS2 BIOS. Vennligst re-konfigurer.

en: Themes Search Path:
no: Søkefilbane for temaer:

en: There is no active virtual machine state to download or save.
no: Det er ingen aktiv virtuell maskintilstand å laste ned eller lagre.

en: This file is not a valid PCSX2 savestate.  See the logfile for details.
no: Dette er ikke en godkjent PCSX2-lagretilstand. Se loggfilen for detaljer.

en: This is the standard Sony-provisioned size, and is supported by all games and BIOS versions.
no: Dette er Sonys standardstørrelse, og støttes av alle spill og BIOS-versjoner.

en: This savestate cannot be loaded because it is not a valid gzip archive.  It may have been created by an older unsupported version of PCSX2, or it may be corrupted.
no: Dette lagretilstanden kan ikke lastes inn siden det ikke et godkjent GZIP-arkiv. Det kan hende at det er skapt av en eldre ustøttet versjon av PCSX2, eller den kan være korrupt.

en: This savestate cannot be loaded due to missing critical components.  See the log file for details.
no: Dette lagretilstanden kan ikke lastes inn siden det mangler kritiske komponenter. Se loggfilen for detaljer.

en: This setting may require administration privileges from your operating system, depending on how your system is configured.
no: Denne innstillingen kan kreve administratorrettigheter fra ditt operativsystem (Kommer an på hvordan operativsystemet er satt opp).

en: This target type is not supported!
no: Denne måltypen støttes ikke!

en: Threading activity: start, detach, sync, deletion, etc.
no: Tråd-aktivitet: start, koble fra, synk, slett, osv.

en: To:
no: Til:

en: Trace Logging
no: Sporingslogg

en: Trace logs are all written to emulog.txt.  Toggle trace logging at any time using F10.
no: Sporingslogger er alle skrevet til emulog.txt. Deaktiver/Aktiver loggsporing når som helst med F10.

en: Tracks all EE counters events and some counter register activity.
no: Sporer alle EE-tellerhendelser og noen tellingsregisterhendelser.

en: Tracks all IOP counters events and some counter register activity.
no: Sporer alle IOP-tellerhendelser og noen tellingsregisteraktiviteter.

en: Try to remove the file called "portable.ini" from your installation directory manually.
no: Prøv å fjerne filen kalt portable.ini fra din installasjonsmappe manuelt.

en: Turbo Adjust:
no: Turboinnstillinger:

en: Unexpected end of file or stream encountered.  File is probably truncated or corrupted.
no: Oi, der kom det en uventet avslutning på filen. Noe som antakeligvis resulterte i en korrumpert fil..

en: Unloaded Plugin
no: Frakoblet tillegg

en: Unrecognized ISO image file format
no: Ukjent ISO-filformat

en: Use NTFS compression when creating this card.
no: Bruk NTFS komprimering når man skaper dette kortet.

en: Use Synchronized MTGS
no: Bruk synkronisert MTGS

en: Use at your own risk.  Erratic memory card behavior is possible (though unlikely).
no: Bruk på egen risiko, irrasjonell minnekortoppførsel er mulig (men usannsynlig)

en: Use default setting
no: Bruk standardinnstillinger

en: Use fast boot to skip PS2 startup and splash screens
no: Bruk hurtigstart for å hoppe over PS2 sine grafiske oppstartsrutiner.

en: Use this to boot into your virtual PS2's BIOS configuration.
no: Bruk denne for å starte til din PS2 sin BIOS konfigurasjon.

en: Useful for diagnosing bugs or clamping issues in the new mVU recompiler.
no: Brukbare for diagnostisering av feil eller problemer i den nye mVU-rekompilatoren.

en: Useful for running benchmarks. Toggle this option in-game by pressing F4.
no: Nyttig til å kjøre ytelsestester. Velg denne innstillingen mens du spiller ved å trykke på F4.

en: User Documents (recommended)
no: Brukerdokumenter (anbefalt)

en: Usermode Selection
no: Brukermodusvalg

en: Uses an external plugin as the CDVD source.
no: Bruk et eksternt tillegg som CDVD-kilde.

en: VU Add Hack - Fixes Tri-Ace games boot crash.
no: VU Legg til korrigering - korrigeringer Tri-Ace-spillenes oppstartskrasj.

en: VU Clip Flag Hack - For Persona games (SuperVU recompiler only!)
no: VU-klippflaggkorrigering - For Persona-spill (Kun for SuperVU-rekompilatoren!)

en: VU Cycle Stealing [Not Recommended]
no: VU-syklusstjeling [Ikke anbefalt]

en: VU I bit Hack avoid constant recompilation (Scarface The World Is Yours)
no: VU İ-bitkorrigering for å unngå konstant rekompilering (Scarface, The World Is Yours)

en: VU XGkick Hack - For Erementar Gerad.
no: VU XGkick-korrigering - For Erementar Gerad.

en: VU0 / VU1 Advanced Recompiler Options
no: VU0/VU1 Avanserte rekompileringsvalg

en: VUs
no: VUer

en: Vector Unit Interpreter. Slow and not very compatible. Only use for diagnostics.
no: Vektor enhetsoversetter. Treg og ikke veldig kompatibel. For diagnosebruk.

en: Virtual memory mapping failure!  Your system may have conflicting device drivers, services, or may simply have insufficient memory or resources to meet PCSX2's lofty needs.
no: Virtuell minnekartlegging mislyktes! Maskinen din kan ha problematiske drivere eller prosesser, eller kanskje bare det er lite minne eller ressurser som PCSX2 krever en del av.

en: Wait for Vsync on refresh
no: Vent på vertikal synk før oppfriskning

en: Waiting for task...
no: Venter på oppgaven...

en: Waiting for tasks...
no: Venter på oppgaver...

en: Warning!  System plugins have not been loaded.  PCSX2 may be inoperable.
no: Advarsel! Systemtilleggene har ikke blitt lastet inn. PCSX2 kan muligens ikke fungere.

en: Warning! Valid BIOS has not been selected. PCSX2 may be inoperable.
no: Advarsel! Et gyldig BIOS har ikke blitt valgt. PCSX2 kan muligens ikke fungere.

en: Warning: Enabling trace logs is typically very slow, and is a leading cause of 'What happened to my FPS?' problems. :)
no: Advarsel: Aktivering av sporingslogger er vanligvis veldig tregt, or er en ledende årsak til "Hva skjedde med bildefrekvens min?"-problemer. :)

en: Webmasters
no: Nettmestre

en: Welcome to PCSX2!
no: Velkommen til PCSX2!

en: Wipes all internal VM states and shuts down plugins.
no: Tømmer alle de interne VM-statusene og stenger ned tilleggene.

en: Yes
no: Ja

en: You have dropped the following ELF binary into %s:
no: Du har sluppet den følgende ELF-filen inn i %s:

en: You have dropped the following ISO image into %s:
no: Du har sluppet den følgende ISO-filen inn i %s:

en: You have selected the following ISO image into PCSX2:
no: Du har valgt følgende ISO-fil i PCSX2:

en: You've selected to switch the CDVD source from %s to %s.
no: Du har valgt å bytte CDVD-kilden fra %s til %s.

en: Your machine's hardware is incapable of running PCSX2.  Sorry dood.
no: Din maskins maskinvare har ikke mulighet til å kjøre PCSX2. Beklager.

en: [-- No unused cards --]
no: [— Ingen ubrukte kort —]

en: [-- Unused cards --]
no: [— Ubrukte kort —]

en: [Unnamed or unknown]
no: [Ukjent]

en: boots an empty DVD tray; use to enter the PS2 system menu
no: Starter opp en tom DVD-leser; brukes til å gå til PS2-systemmenyen

en: boots from the CDVD plugin (overrides IsoFile parameter)
no: Starter opp fra CDVD-tillegget (Overkjører IsoFile-parametre)

en: changes the configuration file path
no: endrer konfigurasjonsfilens filbane

en: disables all speedhacks
no: deaktiverer alle hastighetskorrigeringer

en: disables display of the gui while running games
no: deaktiverer visningen av grensesnittet mens spill blir kjørt

en: disables fast booting
no: deaktiverer hurtig oppstart

en: displays this list of command line options
no: viser denne listen med kommandolinjevalg

en: enables portable mode operation (requires admin/root access)
no: aktiverer den portable operasjonsmodusen (Krever administrator-/root-tilgang)

en: executes an ELF image
no: kjører en ELF-fil

en: executes an IRX image
no: eksekverer en IRX-fil

en: forces %s to start the First-time Wizard
no: tvinger %s til å starte Førstegangsveiviseren

en: forces the program log/console to be visible
no: tvinger programmets logg/konsoll til å være synlige

en: mVU Flag Hack
no: mVU-flaggkorrigering

en: microVU Hacks
no: microVU-korrigeringer

en: microVU Recompiler
no: microVU-rekompilator

en: specifies the PCSX2 configuration file to use
no: spesifiserer PCSX2-oppsettsfilen som skal brukes

en: specify the file to use as the %s plugin
no: Spesifiser filen som skal brukes som %s-tillegget

en: superVU Recompiler [legacy]
no: superVU-rekompilator [Foreldet]

en: update options to ease profiling (debug)
no: Oppdater innstillingene for å gjøre profileringen lettere (Problemløsing)

en: use fullscreen GS mode
no: Bruk fullskjerms GS-modus

en: use the specified comma or pipe-delimited list of gamefixes.
no: Bruk den spesifiserte kommalisten eller pipe-avbegrensede listen for spillkorrigeringer.

en: use windowed GS mode
no: Bruk GS-modus i et vindu

en: when nogui - prompt before exiting on suspend
no: Når du ikke bruker et grafisk grensesnitt, advar før du avslutter ved suspendering.
