PCSX2 1.3.0 - en to ca_ES translation catalogue (201 entries)

en: 
    Note: Duplicate/Rename/Create/Delete will NOT be reverted with 'Cancel'.
ca_ES: 
    Nota: "Duplicar/Canviar el nom/Crear/Eliminar" NO serà revertit amb "Cancel·lar".

en: &About...
ca_ES: Sobre...

en: &Apply
ca_ES: &Aplicar

en: &Back
ca_ES: &Endarrera

en: &Backup before save
ca_ES: Fes una copia de seguretat abans de guardar

en: &Cancel
ca_ES: &Cancel·lar

en: &Config
ca_ES: &Configuració

en: &Controllers (PAD)
ca_ES: &Controladors (PAD)

en: &Debug
ca_ES: &Menú de depuració

en: &Finish
ca_ES: &Acabar

en: &Game Database Editor
ca_ES: Editor de Base de dades de jocs

en: &Help
ca_ES: &Ajuda

en: &Home
ca_ES: &Inici

en: &Load state
ca_ES: Carregarun estat

en: &Memory cards
ca_ES: &Targetes de Memòria

en: &Misc
ca_ES: &Altres

en: &Next >
ca_ES: &Seguent >

en: &No disc
ca_ES: Sense Disc

en: &OK
ca_ES: &Acceptar

en: &Open Debug Window...
ca_ES: Obrir la finestra per depurar

en: &Plugin
ca_ES: Extensió

en: &Plugin/BIOS Selector
ca_ES: &Selector de Extensións/BIOS

en: &Run ELF...
ca_ES: Executar ELF...

en: &Save
ca_ES: &Guardar

en: &Save state
ca_ES: Guarda l'estat

en: &Show Console
ca_ES: Mostra la consola

en: &System
ca_ES: &Sistema

en: &Yes
ca_ES: &Si

en: < &Back
ca_ES: < &Endarrera

en: A file could not be created.
ca_ES: Un arxiu no s'ha pogut crear.

en: Aggressive
ca_ES: Agresiu

en: Aggressive plus
ca_ES: Més agresiu

en: Always hide mouse cursor
ca_ES: Amaga sempre el cursor

en: Apply
ca_ES: Aplicar

en: Aspect Ratio:
ca_ES: Radi d'aspecte:

en: Auto-eject memory cards when loading savestates
ca_ES: Auto-Extreu les targetes de memoria quan carregues un estat guardat

en: Automatic &Gamefixes
ca_ES: Reparacións automàtiques dels jocs

en: Automatically manage saves based on running game
ca_ES: Gestiona automàticament els guardats segons el joc que estigui funcionant

en: BIOS Search Path:
ca_ES: Directori de Busca de BIOS:

en: Backup
ca_ES: Copia de Seguretat

en: Balanced
ca_ES: Equilibrat

en: Base Framerate Adjust:
ca_ES: Ajust de refresc base:

en: Boot CDVD (&fast)
ca_ES: Arrencar CDVD (Rapid)

en: Browse
ca_ES: Navegar

en: C&lear all settings...
ca_ES: Neteja totes les opcións...

en: Cancel
ca_ES: Cancel·lar

en: Cannot load ELF binary image.  The file may be corrupt or incomplete.
ca_ES: No es pot carregar la imatge binaria ELF. L'arxiu pot estar malmès o incomplet.

en: Card (file) name
ca_ES: Nom de Tarjeta (Arxiu)

en: Card size
ca_ES: Tamany de la Targeta

en: Card:
ca_ES: Targeta:

en: Chop / Zero
ca_ES: Picat / Zero

en: Clamping Mode
ca_ES: Mode de Subjecció

en: Click the Browse button to select a different folder for PCSX2 plugins.
ca_ES: Feu clic al botó Navegar per seleccionar una carpeta diferent per extensions PCSX2.

en: Click the Browse button to select a different folder where PCSX2 will look for PS2 BIOS roms.
ca_ES: Feu clic al botó Neavegar per seleccionar una carpeta diferent, on PCSX2 buscarà les roms de BIOS de PS2.

en: Components Selectors - %s
ca_ES: Selector de components - %s

en: Configure...
ca_ES: Configurar...

en: Constant skipping
ca_ES: Salteig Constant

en: Convert ...
ca_ES: Convertir ...

en: Convert card
ca_ES: Converteix la targeta

en: Create ...
ca_ES: Crear ...

en: Create a new card ...
ca_ES: Crear una nova targeta ...

en: Create a new memory card.
ca_ES: Crea una nova targeta de memòria

en: Created on
ca_ES: Creat a

en: Custom Window Size:
ca_ES: Tamany personalitzat de la finestra:

en: Default to fullscreen mode on open
ca_ES: Per defecte obre en mode pantalla complerta

en: Delete
ca_ES: Elimina

en: Delete card
ca_ES: Eliminar la targeta...

en: Disable Framelimiting
ca_ES: Desactiva la limitació de Frames

en: Disable window resize border
ca_ES: Desactiva el redimensionament del marge de la finestra

en: Disabled [default]
ca_ES: Desactivat [per defecte]

en: Double-click toggles fullscreen mode
ca_ES: Amb doble click obres el mode pantalla complerta

en: Drag cards to or from PS2-ports
ca_ES: Deixa anar targetes "a" o "desde" els Ports de la PS2

en: Duplicate ...
ca_ES: Duplicar ...

en: Duplicate card ...
ca_ES: Duplica la targeta ...

en: E&xit
ca_ES: Sortir

en: EE Cyclerate [Not Recommended]
ca_ES: Radi de cicles en EE [No Recomanat]

en: EE timing hack - Multi purpose hack. Try if all else fails.
ca_ES: Hack de temps en l'EE - Hack multi-propòsit. Proveu si tota la resta falla.

en: EE/FPU Advanced Recompiler Options
ca_ES: Opcións avançades dels Recompiladors de EE/FPU

en: Eject
ca_ES: Extreure

en: Eject card
ca_ES: Treu la targeta

en: Empty
ca_ES: Buit

en: Emulation &Settings
ca_ES: Opcións d'&Emulació

en: Emulation Settings - %s
ca_ES: Opcións d'Emulació - %s

en: Enable &Cheats
ca_ES: Activar trucs

en: Enable &Host Filesystem
ca_ES: Activar el hosting del sistema d'arxius

en: Enable &Widescreen Patches
ca_ES: Activar els pegats de pantalla ample

en: Enable EE Cache (Slower)
ca_ES: Activa la cache de EE (Més lent)

en: Enable INTC Spin Detection
ca_ES: Activa la detecció de voltes de INTC

en: Enable Wait Loop Detection
ca_ES: Activa la espera de detecció de bucles

en: Enable fast CDVD
ca_ES: Habilitar CDVD Ràpid

en: Enable manual game fixes [Not recommended]
ca_ES: Activa les correccions de joc manuals [No recomanat]

en: Enable speedhacks
ca_ES: Activa els hacks de velocitat

en: Extra + Preserve Sign
ca_ES: Extra + Preserva la senyal

en: FFX videos fix - Fixes bad graphics overlay in FFX videos.
ca_ES: Correccións de videos de FFX - Corregeix la superposició de mals gràfics en vídeos FFX.

en: FPU Compare Hack - For Digimon Rumble Arena 2.
ca_ES: Hack de comparació de FPU - Per Digimon Rumble Arena 2.

en: FPU Multiply Hack - For Tales of Destiny.
ca_ES: Hack de multiplicació de FPU - Per Tales of Destiny.

en: FPU Negative Div Hack - For Gundam games.
ca_ES: Hack de Divisió entera negativa de FPU - Per jocs de Gundam.

en: Fast disc access, less loading times. [Not Recommended]
ca_ES: Accés al disc ràpid, menys temps de càrrega. [No Recomanat]

en: File not found.
ca_ES: Arxiu no trobat.

en: Folders
ca_ES: Carpetes

en: For troubleshooting potential bugs in the MTGS only, as it is potentially very slow.
ca_ES: Per solucionar els potencials errors en els MTGS només  ja que és potencialment molt lent.

en: Formatted
ca_ES: Formatada

en: Frame Skipping
ca_ES: Saltador de Frames

en: Framelimiter
ca_ES: Limitador de Frames

en: Frames to Draw
ca_ES: Frames a dibuixar

en: Frames to Skip
ca_ES: Frames a saltar

en: Full
ca_ES: Complert

en: GS Window
ca_ES: Finestra Gràfica

en: Game Fixes
ca_ES: Correccions de jocs

en: Good Speedup and High Compatibility; may cause bad graphics... [Recommended]
ca_ES: Bon augment de velocitat i alta compatibilitat; pot causar mals gràfics... [Recomanat]

en: Good Speedup and High Compatibility; may cause hanging... [Recommended if 3+ cores]
ca_ES: Bon augment de velocitat i alta compatibilitat; potser pot fer penjar el pcsx2... [Recomanat si tens més de 3 Nuclis]

en: Hide window when paused
ca_ES: Amaga la finestra quan està pausat

en: Huge speedup for some games, with almost no compatibility side effects. [Recommended]
ca_ES: Enorme augment de velocitat per a alguns jocs, casi sense problemas de compatibilitat. [Recomanat]

en: Ignore DMAC writes when it is busy.
ca_ES: Ignora la escriptura de DMAC quan està ocupat.

en: Includes idle event processing and some other uncommon event usages.
ca_ES: Inclou el processament d'esdeveniments d'inactivitat i alguns altres usos d'esdeveniments poc comuns.

en: Insert ...
ca_ES: Inserta ...

en: Insert card
ca_ES: Inserta la targeta

en: Insert card ...
ca_ES: Inserta la targeta ...

en: Interpreter
ca_ES: Interpretador

en: Language selector
ca_ES: Selector d'idioma

en: Last Modified
ca_ES: Modificat per últim cop

en: Logs/Dumps:
ca_ES: Registres/Volcats:

en: MemoryCard Manager
ca_ES: Gestor de Targetes de Memòria

en: Moderate speedup for some games, with no known side effects. [Recommended]
ca_ES: Moderat augment de velocitat per a alguns jocs, sense efectes secundaris coneguts. [Recomanat]

en: Mostly Harmful
ca_ES: Sobretot perjudicial

en: NTSC Framerate:
ca_ES: Refresc de NTSC:

en: Nearest
ca_ES: Aprop

en: Negative
ca_ES: Negatiu

en: No reason given.
ca_ES: No s'ha donat una raó valida.

en: None
ca_ES: No

en: OK
ca_ES: Acceptar

en: OPH Flag hack - Try if your game freezes showing the same frame.
ca_ES: Hack de bandera de OPH - Proveu si el seu joc es congela mostrant el mateix frame.

en: Oh noes! Out of memory!
ca_ES: Oh no! PCSX2 s'ha quedat sense memòria.

en: Open in Explorer
ca_ES: Obriu en el explorador

en: Other Hacks
ca_ES: Altres hacks

en: PAL Framerate:
ca_ES: Refresc de PAL:

en: PS2 Port
ca_ES: Port de PS2

en: Parse error
ca_ES: Error d'anàlisi

en: Path:
ca_ES: Dreçera:

en: Paus&e
ca_ES: Pausa

en: Pause/Resume
ca_ES: Pausa/Continua

en: Permission denied while trying to open file, likely due to insufficient user account rights.
ca_ES: Permís denegat quan s'intentava obrir un arxiu, com si l'usuari no tingués suficients permisos.

en: Plugins
ca_ES: Extensións

en: Plugins Search Path:
ca_ES: Directori de Busca de extensions:

en: Positive
ca_ES: Positiu

en: Preload TLB hack to avoid tlb miss on Goemon
ca_ES: Precàrrega el hack de TLB per evitar l'omitiment de TLB en Goemon

en: Preset:
ca_ES: Preajust:

en: R&esume
ca_ES: Continua

en: Recompiler
ca_ES: Recompilador

en: Refresh List
ca_ES: Refresca la llista

en: Refresh list
ca_ES: Refresca la llista

en: Rename ...
ca_ES: Canviar de nom ...

en: Rename card ...
ca_ES: Canviar el nom de la targeta ...

en: Round Mode
ca_ES: Mode de Ronda

en: Safe (faster)
ca_ES: segur (més ràpid)

en: Safest
ca_ES: El mes segur

en: Save &As...
ca_ES: &Guardar com...

en: Savestates:
ca_ES: Estats de guardat:

en: Select a BIOS rom:
ca_ES: Selecciona una rom de BIOS

en: Select a target port for '%s'
ca_ES: Sel·lecciona un port per '%s'

en: Select folder with PS2 BIOS roms
ca_ES: Selecciona una carpeta on hi han les roms de BIOS de PS2

en: Shut&down
ca_ES: Apagar

en: Simulate VIF1 FIFO read ahead. Fixes slow loading games.
ca_ES: Simular la lectura anticipada VIF1 FIFO. Corregeix els jocs de càrrega lenta.

en: Skip MPEG hack - Skips videos/FMVs in games to avoid game hanging/freezes.
ca_ES: Hack de esquivar MPEG - Esquiva videos/FMVs en els jocs per evitar penjaments o congelats.

en: Skip when on Turbo only (TAB to enable)
ca_ES: Salta mentres el Turbo funciona (Tabulació per activar)

en: Slot %d
ca_ES: Espai %d

en: Slow Motion Adjust:
ca_ES: Ajust de càmera lenta:

en: Snapshots:
ca_ES: Instantànies:

en: Speedhacks
ca_ES: Hacks de Velocitat

en: Standard (4:3)
ca_ES: Estándar (4:3)

en: Switch to GSdx software rendering when an FMV plays
ca_ES: Canvieu el GSdx a renderització per software quan es reprodueix un FMV

en: The configured %s plugin file is not a valid dynamic library
ca_ES: La extensió de %s no es una llibrería dinámica vàlida.

en: The configured %s plugin file was not found
ca_ES: L'arxiu de configuració de la extensió de %s no ha estat trobat.

en: Turbo Adjust:
ca_ES: Ajust de Turbo:

en: Type
ca_ES: Tipus

en: Unexpected end of file or stream encountered.  File is probably truncated or corrupted.
ca_ES: Final inesperat d'arxiu o una seqüència trobada. L'arxiu està probablement truncat o corrupte.

en: Unrecognized ISO image file format
ca_ES: Format de fitxer no reconegut de la imatge ISO

en: Use Synchronized MTGS
ca_ES: Utilitza MTGS Sincronitzadament

en: Use default setting
ca_ES: Utilitza la opció per defecte

en: Useful for running benchmarks. Toggle this option in-game by pressing F4.
ca_ES: Útil per fer Benchmakrs. Activa aquesta opció en el joc prement F4.

en: VU Add Hack - Fixes Tri-Ace games boot crash.
ca_ES: Afegeix Hack de VU - Corregeix l'accident d'arrencada de Tri-Ace

en: VU Clip Flag Hack - For Persona games (SuperVU recompiler only!)
ca_ES: Hack de retallada de bandera de VU - Per als jocs Persona (només recompilador SuperVU!)

en: VU Cycle Stealing [Not Recommended]
ca_ES: Robament de cicles en VU [No Recomanat]

en: VU XGkick Hack - For Erementar Gerad.
ca_ES: Hack de XGkick de VU - Per Erementar Gerad.

en: VU0 / VU1 Advanced Recompiler Options
ca_ES: Opcións avançades dels Recompiladors de VU0 / VU1

en: Virtual memory mapping failure!  Your system may have conflicting device drivers, services, or may simply have insufficient memory or resources to meet PCSX2's lofty needs.
ca_ES: Error d'assignació de memòria virtual! El seu sistema pot estar en conflicte de controladors de dispositius, serveis, o simplement pot tenir la memòria o els recursos insuficients per complir amb altes necessitats de PCSX2."

en: Wait for Vsync on refresh
ca_ES: Espera a VSync per refrescar

en: Waiting for task...
ca_ES: Esperant per tasca...

en: Waiting for tasks...
ca_ES: Esperant per tasques...

en: Welcome to PCSX2!
ca_ES: Benvingut a PCSX2

en: Widescreen (16:9)
ca_ES: Pantalla Panoràmica (16:9)

en: Yes
ca_ES: Si

en: Your machine's hardware is incapable of running PCSX2.  Sorry dood.
ca_ES: El hardware del teu ordinador no es capaç de fer servir PCSX2. Ho sentim company.

en: [-- No unused cards --]
ca_ES: [-- Sense targetes sense utilizar --]

en: [-- Unused cards --]
ca_ES: [-- Targetes sense utilizar --]

en: [Unnamed or unknown]
ca_ES: [Sense Nom o Desconegut]

en: disables all speedhacks
ca_ES: Descativa tots els hacks de velocitat

en: mVU Flag Hack
ca_ES: Hack de bandera de mVU

en: microVU Hacks
ca_ES: Hacks de MiscroVU

en: microVU Recompiler
ca_ES: Recompilador de microVU

en: superVU Recompiler [legacy]
ca_ES: Recompilador de superVU [llegat]
